Orman Genel Müdürlüğü 16500 personel alımı ilanı! Kontenjanlar açıklandı

Orman Genel Müdürlüğü 16500 personel alımı yapıyor. OGM tarafından yapılan açıklamaya göre karar Resmi Gazete aracılığıyla yayımlandı. Yıl sonuna kadar alımların tamamlanması bekleniyor. Kontenjanlar ve başvuru şartları belli oldu.

Orman Genel Müdürlüğü 16500 personel alımı ilanı! Kontenjanlar açıklandı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Orman Genel Müdürlüğü çok sayıda personel alımı gerçekleştiriyor. Müracaat sürecine ilişkin tüm merak edilen detaylar belli oldu.

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 16500 yeni kadrolara personel alımı yapacak. OGM işçi, memur, personel atama başvuruları 2022 yılı itibarıyla başlaması için beklenti arttı. Açıklanan 16 bin 500 OGM güncel kadro dağılımı ve tüm kontenjanlara dair detaylarla adayların taleplerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı

Orman Genel Müdürlüğü OGM için açıklanan 16 bin 500 kadroya başvurular 2022 sonuna kadar başlaması için beklenti yüksek! Adaylar açıklanan kadrolara başvuruların fazla sürmeden başlatılmasını talep ediyor.

Yaş itibarıyla birçok unvanda olduğu gibi adaylar sürecin uzamamasını bekliyor. Yaş engeline takılmamak adına 100 OGM’de atama bekleyen 100 binlerce aday ilk ilanın gelmesine odaklandı.

ormang.jpg

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru

Orman Genel Müdürlüğü için açıklanan 16 bin 500 kadro dağılımı şu şekildedir:

  • 10000 kadroya yangın işçisi alımı,
  • 5000 kadroya muhafaza memuru alımı,
  • 1000 kadroya orman mühendisi alımı ile 500 kadroya da tekniker alımı açıklanmıştı. Şimdi sıra ilan sürecinde.

OGM 5000 personel alımı (Orman Muhafaza Memuru)

10 bin yangın işçisi alımından sonra adaylar en çok atama yapılacak ikinci unvan olan orman muhafaza memuru atamasını uzun süredir bekliyor. Tüm kadrolara başvurular ayrı ayrı olacağından gerek işçi ve diğer kadrolara başvurular gerekse OGM 5 bin orman muhafaza memuru alımı başvurusunun hemen yayımlanması haklı olarak isteniyor.

mm3.jpg

OGM personel alımı 2022 başvuru süreci

KPSS adayı lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar OGM’de başvuruların gecikmeden hemen başlatılması için gün sayıyor.