Kültür ve Turizm Bakanlığı, KPSS şartsız sözleşmeli personel alımı yapıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı gerçekleştiriyor. Bakanlıktan gelen açıklamaya göre adaylardan KPSS şartı aranmazken, toplamda ise 154 sözleşmeli personel istihdamı sağlanacak. Başvuru şartları duyuruldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, KPSS şartsız sözleşmeli personel alımı yapıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı 154 sözleşmeli personel alımı yapıyor. Kariyer Kapısı üzerinden yapılacak olan alımların tüm detayları belli oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 154 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Kariyer Kapısı üzerinden yayınlanan Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı ilanına göre, Bakanlık bünyesinde görev almak isteyen adaylar bir il ve öğrenim durumuna göre sadece bir pozisyon için başvuru yapabilecekler. Birden fazla nitelik ve il için yapılan başvurular kabul edilmeyecek. İşte, İşte Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ve tarihleri...

ku.jpg

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başvurusu E-Devlet üzerinden Kültür ve Turizm Bakanlığı Kariyer Kapısı-İşe Alım İşlemlerinin Yapılması adlı başlığa tıklanarak yapılabilir.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Türk Vatandaşı olmak

18 yaşını tamamlamış olmak

Kamu haklarından mahrum bulunmamak

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak

ku3.jpg

Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak

Askerlik durumu itibariyle;

a) Askerlikle ilgisi bulunmamak

b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak

c) Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,