Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Yavaş ve İmamoğlu'nu arkasında aldı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün flaş bir haber ile gündeme geldi. Partililerine, "Benimle misiniz?" sorusunu yönelten Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş...

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Yavaş ve İmamoğlu'nu arkasında aldı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün flaş bir haber ile gündeme geldi. Partililerine, "Benimle misiniz?" sorusunu yönelten Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'ndan destek açıklamaları topladı. İşte detaylar...

Yeni yasama yılı öncesi Türkiye Millet Meclisi (TBMM) CHP Grubu, İzmir Seferihisar'da kamp yapıyor. Toplantıya başkanlık eden Kılıçdaroğlu'nun mesaisi, dün başladı. Öğlen saatlerinde kente gelen Kılıçdaroğlu, ilçede buluna otele eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile birlikte giriş yaptı. Dün akşam serbest zamanın ardından partililerle akşam yemeğinde bir araya gelen CHP lideri, partililerle yapacağı toplantı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Toplantının ana gündem maddesi ekonomi olurken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bazen çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. Sokaktaki vatandaşımız da biliyor. Ezen sisteme beraber direnmek zorundayız ki bizden sonra geleceklere güzel bir Türkiye bırakabilelim. Biz cesaretle çalışmaya devam edeceğiz. Bu tabloyu değiştirmek zorundayız. Sürekli yürümeye ilerlemeye kararlıyım. Hiçbir şey inandığım yoldan geri çeviremez. Bu ülkeyi seven insanların umutları ve duaları her yerde bizimle birlikte yürüyor.

Özgürlük, doğruluk, adalete susamış halka kurtuluşu beraber getireceğiz ama şunu da artık bilme zorundayım. Gerçekten benimle birlikte misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor. Bazılarınızın da isteyerek ya da istemeyerek zarar verdiğini de görüyorum. Ama artık karar verin. Beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz? Benimleyseniz benimle olduğunuzu da artık hissetmek istiyorum. Sırtımı size yaslayacağımı bilmek istiyorum" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun sözleri salondaki CHP'liler tarafından ayakta alkışlanırken, yönelttiği "Benimle birlikte misiniz?" şeklindeki soruya CHP'li isimlerden art arda yanıtlar geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Her koşulda Sayın Genel Başkanımızın" ifadesini kullandı.

ABB Başkanı Yavaş da bir paylaşım yaparak, "Adil yarınlar, huzurlu bir gelecek için her zaman yanınızdayım" mesajını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun toplantıya damga vuran sözleri sonrası çok sayıda sosyal medya kullanıcısının "#yanındayım" etiketiyle paylaşımlar yapmasının ardından hashtag Twitter'da kısa sürede TT oldu.