Bakan Vedat Bilgin EYT İçin Meclis'i ve Siyasileri Gösterdi! EYT Düzenlemesi Ne Zaman Meclis'ten Geçecek?

EYT düzenlemesindeki son durum merak edilirken Bakan Vedat Bilgin'den önemli bir açıklama geldi. Emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemeyi beklerken Bakan Vedat Bilgin ise siyaseti işaret etti ve Meclis'i gösterdi.

Bakan Vedat Bilgin EYT İçin Meclis'i ve Siyasileri Gösterdi! EYT Düzenlemesi Ne Zaman Meclis'ten Geçecek?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den gelen EYT açıklaması gündem oldu. Meclis'i işaret eden Bakan, önemli açıklamalar yaptı. EYT düzenlemesi ne zaman çıkacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesine ilişkin soruya yanıt verdi.

Dün gerçekleşen Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası konuşan Bilgin, "Teknik çalışma tamamlandı, meclis gündemine gelmesi artık siyasetin vereceği bir karar" dedi.

ERDOĞAN 'YAKINDA' DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada EYT'nin yakın zamanda meclise sunulacağını açıklamıştı.

KİMLER EMEKLİ OLABİLECEK?

Erdoğan, 28 Aralık'ta yaptığı açıklamada 2 milyon 250 bin vatandaşın emekli olabileceğini açıklamıştı. EYT düzenlemesi 8 Eylül 1999

2 milyon 250 bin vatandaşın emekli olabileceği açıklandı. 8 Eylül 1999 tarihinden önce iş başlangıcı yapmış olan ve sigortası bulunan kişiler EYT düzenlemesi kapsamında yer alıyor.