Bakan Akar: Mehmetçik, Teröristlerin Sözde Kalesi Çemçö Mağarası'na Girdi (2)

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ile Kayseri Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.

Bakan Akar: Mehmetçik, Teröristlerin Sözde Kalesi Çemçö Mağarası'na Girdi (2)

'KIZILELMA'YI UÇURACAĞIZ'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ile Kayseri Ticaret Borsası'nı ziyaret etti. Bakan Akar, Kayseri Sanayi Odası'nda yaptığı konuşmada, kişilikli ve kimlikli politikalarıyla Türkiye'nin uluslararası ortamda özne haline geldiğini belirterek, "Türkiye'nin daha da güçlenmesi, büyümesi için önemli adımlar atılmaya devam ediyor" dedi.

Savunma sanayisinde çok önemli gelişmelerin yaşandığını ifade eden Akar, "Savunma sanayisin önemi haiz. Kahraman personelimizin tarihi şanla ve şerefle dolu ancak alet işler el övünür. Gerekli teçhizatı vermezsek sonuç ne olacak? Burada yerli ve milli savunma sanayinin önemi ortaya çıkıyor. Geçmişte parasını verip alamadığımız ürünleri hatırlayın. Geçmişte piyade tüfeklerimizin patenti bile yabancılara aitti. Şimdi kendi üretimimiz tüm hafif silahlarımız, helikopterlerimiz, İHA/SİHA/TİHA'larımız var. Bunları yapıyor, ihraç ediyoruz. Gemiyi tasarlıyoruz, inşa ediyor ve ihraç ediyoruz. İnşallah yakın zamanda tankımızı da yapacak Kızılelma'yı da uçuracağız" diye konuştu.

Savunma sanayisindeki ilerlemenin devam edeceğini vurgulayan Akar, "Önümüzdeki hafta içinde inşallah Cumhurbaşkanımız yerli üretim ilk tankımızı da Türk Silahlı Kuvvetlerimize teslim edecek. Onun çalışması devam ediyor" dedi.

FOTOĞRAFLI