Altılı Masanın Kimi Aday Göstereceği Belli Oldu mu? Ünlü Haberciden Son Dakika Açıklaması!

Altılı masanın Cumhurbaşkanlığı Seçimi için kimi aday göstereceği merak ediliyor. Bu noktada çeşitli iddialar ortaya atılmakta. Son olarak gece haberleri sunan ünlü isimden önemli bir açıklama geldi.

Altılı Masanın Kimi Aday Göstereceği Belli Oldu mu? Ünlü Haberciden Son Dakika Açıklaması!

Altılı masanın son olarak bir arada toplanması ve 9 saat toplantı yapmalarıyla birlikte aday konusu tekrardan masaya yatırıldı. Adaydan emin olduğunu söyleyen bir gazeteci ise Cumhurbaşkanlığı Seçimi için önemli bir isimden söz etti.

Millet İttifakı’nı oluşturan altı siyasi partinin genel başkanı dün 10. kez bir araya geldi. Ahmet Davutoğlu ev sahipliğinde Gelecek Partisi'nin Ankara'daki genel merkezinde bir araya gelen liderlerin görüşmesi dokuz saat sürerek, bugüne kadarki en uzun toplantıları oldu. 10. toplantısını gerçekleştiren altılı masa ortak cumhurbaşkanı adayı için istişarelere başlama kararı aldı.

Toplantının ardından milyonların beklediği adaylık açıklaması yapılmasa da kulisler hareketlendi. Kulis haberlerinden biri de tv100'de gece haberlerini sunan Gökhan Taşkın'dan geldi.

“İşi uzatmayalım! Kılıçdaroğlu adayımız olsun”

Taşkın, altılı masanın son toplantısında Karamollaoğlu’nun aday olarak Kılıçdaroğlu’nu söylediğini ve bu konuda çok ciddi bir duyum olduğunu aktardı.

"Çok güvenilir kaynaklardan" edindiğini söylediği bilgiyi aktaran Gökhan Taşkın, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu “İşi uzatmayalım. Kemal Kılıçdaroğlu adayımız olsun demiş” dedi.

Karamollaoğlu'nun önceki açıklaması akla geldi

Altılı Masa toplantısı öncesi Halk TV’den İsmail Saymaz’a konuşan Karamollaoğlu çoklu aday ihtimaline sıcak bakmadığını belirtmişti.

Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığıyla ilgili daha önce ”Şansı yüksek” açıklaması hakkında ”Anketler öyle gösteriyor. Anketlerde ileri sürülen diğer arkadaşlar da Tayyip beyin önünde gözüküyor. Kılıçdaroğlu da önde. Fakat bu konular hiç görüşülmediği için olur mu olmaz mı tarzında değerlendirme yapmayı doğru bulmadım” demişti.