Ahmet Hakan Ahmet Davutoğlu İçin Öyle Bir Şey Dedi ki... "Gizli Reisçi" Olduğunu İddia Etti!

Ahmet Hakan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu hakkında çeşitli ifadelere yer verdi. Yazısına kendisini eleştirdi ve öyle bir cümle kurdu ki dikkatleri üzerine çekti.

Ahmet Hakan Ahmet Davutoğlu İçin Öyle Bir Şey Dedi ki... "Gizli Reisçi" Olduğunu İddia Etti!

Gelecek Partisi Başkanı Ahmet Davutoğlu için "gizli reisçi" diyen Ahmet Hakan, yazısına önemli ifadelere yer verdi. Ahmet Hakan'ın bugünkü yazısında neler konuşuldu?

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, “Cumhurbaşkanı içeriden veya dışarıdan olsun genel başkanlar imza yetkisine sahip olarak bulunacaklar” demişti. Vesayet tartışması yaratan bu açıklamanın yankıları devam ediyor.

Konuyla ilgili bir değerlendirme de Hürriyet Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'dan geldi. "Ahmet Davutoğlu son günlerde acayip şeyler yapıyor" diyen Hakan'ın yazısında ilgili bölüm şöyle:

"(...) Mesela şöyle şeyler: Henüz seçimi kazanmadan “Kazandığımızda şöyle olursa kriz çıkar, böyle olursa kriz çıkar” deyip duruyor. Ülkeyi altı kişi birden yöneteceklerini söyleyerek iktidar tarafının eline eşsiz bir propaganda malzemesi verip duruyor. “Altı lider imza atmadan önemli kararlar alınmayacak” diyerek seçilecek cumhurbaşkanını kukla gibi tarif edip duruyor. Ve susmuyor. Hem de hiç susmuyor. Konuştukça da Halk TV’ye bile saç baş yolduruyor. Kısacası şimdiden yüzde 1’in altındaki oy oranıyla, yüzde 99’luk bir yük haline gelmiş durumda.

Olay öyle bir yere vardı ki insan ister istemez Ahmet Davutoğlu’nun “Gizli Reisçi” olabileceğini düşünmeden edemiyor.

Sanki Erdoğan, Ahmet Davutoğlu’na... “Ahmet. Sen şimdi bizim partiden istifa et. Aleyhimize konuşmaya başla. CHP’ye yaklaş. Güvenlerini kazan. Altılı Masa’ya gir. Sonra da masayı allak bullak edecek şeyler yap. Hadi aslanım. Göreyim seni” demiş ve Davutoğlu da görevi almış, kabul etmiş gibi. Tamam. Tamam. Abartmış olabilirim. Ama ne yapayım? Olaya başka hiçbir rasyonel izah bulamıyorum."