Ortaokul, lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine 1000 TL burs fırsatı!

Ortaokul, lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için müjdeli haber geldi... Bakanlıktan o öğrencilere 1000 TL aylık burs ödemeleri başladı. Hemen siz de başvuruda bulunabilirsiniz. Peki ya başvuru şartları neler?

Ortaokul, lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine 1000 TL burs fırsatı!

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere yardım ödemeleri tüm hızıyla devam ederken öğrencilere de destek çok geçmeden geldi. Ortaokul, lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine verilecek olan burs ödemeleri için başvurular başladı. Öğrencilere ne kadar burs verilecek? Öğrenci burs şartları nelerdir? İşte detaylar...

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİNE BURS

Vakıf tarafından gerçekleşen burs ödemeleri için detaylar duyuruldu. Bursiyelerin yetkili oldukları bölüm tarafından Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitimler ve yarışmalar için destek verilirken mentorluk yapma imkanı sunuldu. 81 ilde bulunan üniversitelerin mühendislik, sosyoloji, psikoloji, PDr, BÖTE bölümleri üzerinde eğitim alınarak öğrencilere toplamda 10 ay süresinde 1.600 TL ödeme gerçekleşecek.

2022/11/10/para-11.jpg

Bununla beraber burs programlarına ortaokul, lise veya üniversite öğrenim gören öğrencilerin başvuruları süresinde toplamda 2.900 öğrenciye 10 ay süre içinde 1000 TL burs verileceği vakıf tarafından açıklandı.