Memur 2023 Maaş Zammı Yüzde Kaç Oldu? İşte Memurlar İçin Ek Zam Açıklaması!

Memurlar için ek zam talebinde bulunuldu. Bu çağrıya yönelik bir karşılık verildi mi? Memura 2023 yılında yüzde kaç zam yapılacağı soruluyor. İşte son dakika memur maaş zammı gelişmesi...

Memur 2023 Maaş Zammı Yüzde Kaç Oldu? İşte Memurlar İçin Ek Zam Açıklaması!

Memurlara yüzde kaç zam yapılacak diye beklenirken, önemli açıklamalar peşi sıra geldi. Memurun 2023 yılı maaşı çok merak ediliyor. Ek zam talebine karşılık verilecek mi?

Asgari ücretteki artışın ardından gözler memur ve memur emeklilerinin maaş zamlarına çevrildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Memur-Sen'e bağlı 11 sendikanın temsilcileriyle bir araya geldi. Bakanlıktaki görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Yalçın, "Asgari ücrete iyileştirme sonrası etiketler de değişti. Ocakta ek zammın yapılması zaruri oldu" ifadelerini kullandı.

Yalçın'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"ALDIĞIMIZ ÜCRET GERİ GİDİYOR"

"Memura ek zam talebini dile getirdik. Vergi matrahları konusunda huzursuzluğumuz var. Aldığımız ücret geri gidiyor. Matrah kaynaklı aldıkları ücreti kaybediyorlar. Bunu aktarmış olduk.

Asgari ücretteki yapılan düzenleme aynı zamanda sahanın okunduğunu ve göründüğünü gösteriyor. Bunun memurlar açısından da aynı şartların geçerli olmalı. Asgari ücretteki artış burada da temel alınmalı. Asgari ücretteki iyileştirme memura da yapılmalı. Ek zam yapılması zaruret olmuştur. Asgari ücrete iyileştirme sonrası etiketler de değişti.

Bakan Bilgin, aralık ayı enflasyonu sonrası bu konuyu belirleyeceklerini söyledi. Vergide ya matrahlar yükseltilmeli ya da vergi sabitlenmeli."