Ekmek Fiyatlarına 2023'de Zam Yok mu? Federasyondan Ekmekle İlgili Son Karar!

Ekmek fiyatlarına gelen son zamlardan sonra 2023 yılında herhangi bir zam yapılacak mı merak ediliyor. Türkiye Fırıncılar Federasyonu ise yaptığı açıklamayla gündeme geldi. Ocak ve Şubat aylarında ekmeğe zam yapılmayacak.

Ekmek Fiyatlarına 2023'de Zam Yok mu? Federasyondan Ekmekle İlgili Son Karar!

Ekmek kaç TL zamlanacak diye beklenirken, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı'dan açıklama geldi. Ocak ve Şubat ayında ekmek fiyatları artmayacak. İddiaları tamamen reddetti.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ocak ve şubat ayında ekmeğe zam geleceği iddiasını yalanladı.

Balcı, yeni yıl ile birlikte ekmeğin 8-10 lira bandına yükseleceği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Ocak ve şubat aylarında zam düşünülmüyor, daha sonraki aylarda da fiyatı muhafaza etmek için çaba göstereceğiz” dedi.

Balcı, Hürriyet'e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Kasım ayından itibaren birçok ilde 200 gram ekmek 5 liraya satılıyor. Yani bir kilo ekmek 25 lira. Çalışanlara yapılan ücret farkını ekmeğe yansıtmamak için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Ocak-şubat aylarında Zam düşünülmüyor. Ekmeğin kilogramı yine 25 liradan devam edecek diye düşünüyorum. Daha sonraki aylarda fiyatı muhafaza etmek istiyoruz, tabii daha sonra ülke şartlarına göre ne gerekiyorsa o yapılacaktır. Ekmek konusunda geçmiş yıllarda nasıl gerekli hassasiyet gösterildiyse, aynı özeni göstereceğiz."