Araç sahiplerine kötü haber! Benzin fiyatına büyük zam geliyor

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren kötü haber geldi! Yapılan açıklamaya göre benzin fiyatları büyük bir zam ile karşılaşacak. Yeni zammın ne kadar...

Araç sahiplerine kötü haber! Benzin fiyatına büyük zam geliyor
Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren kötü haber geldi! Yapılan açıklamaya göre benzin fiyatları büyük bir zam ile karşılaşacak. Yeni zammın ne kadar olacağı belli oldu. Zamların uygulanacağı tarih ortaya çıktı. Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte yurttaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.
Haftalarca 80 dolar civarında kalan Brent petrol fiyatı da OPEC+ ülkelerinin üretimi kısma kararı sonrası 90 doların üzerine çıktı.

YENİ ZAM YOLDA

Sektör kaynaklarının aktardığına göre, benzine pazartesi gece yarısından sonra 68 ila 72 kuruş arası zam geliyor. Yılbaşında benzinin litre fiyatı 12,91 TL; motorinin ise 12,76 TL düzeyindeydi. GÜNCEL AKARYAKIT POMPA FİYATLARINA GÖRE; İstanbul Motorin litresi 26.33 liradan satılıyor. Benzinin litresi 20.6 liradan satılıyor. Ankara Motorin litresi 26.47 liradan satılıyor. Benzinin litresi 20.82 liradan satılıyor. İzmir Motorin litresi 26.49 liradan satılıyor. Benzinin litresi 20.81 liradan satılıyor. Fiyatlar iller, ilçeler ve bayiler arasında farklılık gösteriyor.