Aile Bakanlığı duyurdu! Öğrencilere geri ödemesiz 1611 TL nakit desteği başladı

Öğrencilere müjde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan geldi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre öğrenciler geri ödemesiz olarak 1611 TL para yardımından yararlanabilecek. Başvurular açıldı, müracaat şartları duyuruldu.

Aile Bakanlığı duyurdu! Öğrencilere geri ödemesiz 1611 TL nakit desteği başladı

Merakla beklenen yardım paketi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından nihayet açıklandı. Yapılan açıklamaya göre, yüz binlerce öğrenci PTT'den karşılıksız kredi ve burs fırsatlarını araştırmaya başladı.

TGRT Haber'e göre, okulların eğitim ve öğretim hayatına yeniden faaliyete başlamasıyla maliyetlerin de artması doğru orantılı şekilde ilerliyor. Bu noktada devlet ebeveynlerin yükünü hafifletmek için aile destek programı ile katkıda bulunuyor.

Zor durumda olan, ihtiyaçlarını arzu ettikleri ölçüde karşılayamayan öğrenciler için devlet, ailelere PTT aracılığı ile 1611 TL yardım sunuyor. Söz konusu karşılıksız ödeme, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerini kapsıyor.

ptt-4.jpg

BAKANLIK DEVREYE GİRDİ

PTT üzerinden 1.611 TL yardım başvurusu gerçekleştirenlerin, hesaplarını sürekli denetlemesi gerekiyor. Ailelerin başvurusu kabul edilirse ödemeler Bakanlık tarafından yapılıyor.

Aile ve Soysal Politikalar Bakanı Derya Yanık, milyonlarca ebeveyn tarafından araştırılan yardım parası konusuna açıklık getirerek önemli açıklamalarda bulundu.

Yardım parası almak isteyen öğrencilerin e-Devlet üzerinden başvuru yapması gerekiyor. Bunun için ilk olarak e-Devlet kapısına giriniz. Akabinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın bölümüne geçiniz.

para-2.jpg

Açılan penceredeki opsiyonlar içerisinden sosyal ve ekonomik destek hizmeti ön başvuru kısmına geliniz. Son olarak sağ üst kısımda açılan yeni başrol sekmesini seçiniz. Açılan ekranda çıkan kayıt formunu tam ve hatasız bir biçimde doldurunuz.

İşte hepsi bu kadar! Başvurunuz kabul edilirse her ay karşılıksız bir şekilde PTT üzerinden 1. 611 TL ödeme alabilirsiniz.